Kaip išsirinkti oro valytuvą?

 

Oro valytuvas – kam jis skirtas? / kam jis reikalingas?

 

Patalpų oras būna kur kas labiau užterštas nei oras lauke. Vidaus oro kokybę įtakoja įvairios dujos, kietosios dalelės, kvapai ar mikrobiologiniai teršalai, o tai neabejotinai kenkia žmogaus kvėpavimui ir neigiamai veikia jo sveikatą.  Oro užterštumas ypač pasireiškia esant prastai ventiliacijai ar menkam patalpų vėdinimui.

Pagal higienos normas norint išlaikyti tinkamą oro kokybę ir pašalinti ore besikaupiančius teršalus patalpas reikia reguliariai vėdinti pavyzdžiui praveriant langus 5-6 kartus per dieną bent 10 minučių ar įrengiant priverstinę vėdinimo sistemą. Tačiau šaltuoju metų laiku efektyviai vėdinant patalpas ne tik stipriai išsausėja patalpų oras, bet dar svarbiau tai jog patiriami dideli šilumos nuostoliai. O jeigu lauko ore tvyro smogas ar aplinkinių pastatų kaminų skleidžiami dūmai, tai vėdinimas vargu ar suteiks norimą sveiko oro rezultatą. 

Tokiu atveju siekiant išlaikyti patalpose tinkamą oro kokybę ir patikimai išvalyti ore besikaupiančius nešvarumus yra naudojami oro valytuvai. Šie prietaisai nepertraukiamai traukia į save patalpos orą, kuris juda pro įrenginyje esančius filtrus ir išpučiamas jau išvalytas. Tai ne pernelyg dideli, laisvai statomi ir svarbiausia efektyviai orą valantys įrenginiai. 

Oro valytuvai yra naudojami namuose, mokyklose, darželiuose, gydymo įstaigose, registratūrose, laukimo salėse, grožio salonuose, odontologijos kabinetuose, biuruose, sporto salėse, viešbučiuose, parduotuvėse, restoranuose ir dar daugybėje atvejų kai siekiama užtikrinti sveiko oro sąlygas gyventojams, klientams, darbuotojams, lankytojams ar pacientams esantiems patalpoje.  Norint pradėti naudotis oro valytuvu nėra reikalingi jokie montavimo darbai, o jo naudojimas ir priežiūra yra super paprasta.

 

Ką reikia žinoti renkantis oro valytuvą?

 

Prieš perkant oro valytuvą svarbu įvertinti du pagrindinius faktorius.

Pirmiausia, ką būtent norite iš oro išvalyti? Jeigu tiesiog norite palaikyti švaraus ir kokybiško oro sąlygas patalpoje kur žmonėms tenka praleisti nemažai laiko pakanka turėti oro valytuvą su geru HEPA filtru. Šis ypatingai tankus filtras valys orą nuo bakterijų, virusų, alergenų ir įvairių kietųjų dalelių. Tačiau jeigu to nepakanka ir norite jog oras dar būtų valomas ir nuo įvairių kvapų ar dujų tuomet reiktų rinktis tokį oro valytuvą kuris šalia HEPA papildomai turėtų ir aktyvios anglies filtrą pasižymintį kuo geresnėmis absorbuojančiomis savybėmis. 

Antras faktorius į kurį būtina atsižvelgti, tai kokio dydžio erdvės orą norite valyti. Pagal įvairių gamintojų rekomendacijas norint užtikrinti, kad patalpos oras būtų pakankamai švarus ir sveikas, jis turi pratekėti pro filtrus mažiausiai bent 2-3 kartus per valandą, o jeigu patalpoje nuolat yra tam tikri alergenų ar nemalonių kvapų šaltiniai tada oro filtravimo dažnumas turėtų siekti bent 5-6 kartus per valandą. Tiesiog vėdinant patalpą tokį intensyvumą pasiekti gali būti ir neįmanoma arba šilumos bei drėgmės nuostoliai bus pernelyg dideli. Tuo tarpu oro valytuvo naudojimas nesukelia nepageidaujamų šalutinių poveikių, o kuo didesni oro valytuvuose esantys filtrai bei kuo didesnis oro srautas tuo efektyviau ir bus atliekamas oro valymas. Todėl ir yra svarbu žinoti tiksliai norimos valyti patalpos erdvę ir pagal tai rinktis tinkamą oro valytuvo pajėgumą.

Žinoma didžioji dalis oro valytuvų turi galimybę keisti oro srauto pūtimo greitį, kurį mažinant įrenginys veiks tyliau tačiau ir valymo intensyvumas bus mažesnis. Natūralu, jog tokiose nedidelės patalpose kaip miegamasis ar nedidelis darbo kabinetas oro valytuvui pakaks veikti žemesniu ir tylesniu režimu, kuris netrukdys miegui ar tinkamai koncentracijai, bet to pakaks užtikrinti pakankamą valymo intensyvumą siekiant komfortiško ir švaraus patalpos oro. Norint valyti orą susitikimų kambaryje ar klasėje atitinkamai pagal šių erdvių dydį reikėtų didinti veikimo režimą, o jeigu siekiama užtikrinti švarų orą auditorijų salėse ar atviruose biuruose, reikės rinktis ir atitinkamai efektyvesnius oro valytuvus su didesniais filtrais. Tinklapyje Orosprendimai.lt siūlome pasinaudoti išmania greito pasirinkimo funkcija, kuri automatiškai pasiūlys Jums tinkamiausius oro valytuvų variantus. 

Nuoroda į visą oro valytuvų asortimentą: https://www.orosprendimai.lt/oro-valytuvai

 

Kurį oro valytuvą pasirinkti?

 

Klientams patariame nepasimesti ir rinktis tik profesionalių, geriausia specializuotų gamintojų oro valytuvus, todėl kad būtent šie gamintojai ir būna labiausiai suinteresuoti kokybiškų, inovatyvių ir kas svarbiausia gerai ir efektyviai savo funkciją atliekančių oro valytuvų patiekimu. Menka bus paguoda iš plačiai žinomo skalbimo mašinų ar telefonų gamintojo logotipo pritvirtinto prie neefektyviai orą valančio įrenginio. Taip pat būtinai prieš pirkdami pasidomėkite ar turėsite galimybę pasirinktam oro valytuvui ateityje įsigyti ir naujus filtrus.

Orosprendimai asortimente rasite įvairių specializuotų oro valytuvų ar kitos oro kokybės gerinimo įrangos gamintojų produktus. Tarp tokių yra vieni didžiausių pasaulyje oro valytuvų ir filtrų gamintojai Winix iš Pietų Korėjos ir Wood’s iš Švedijos. Nors šių gamintojų produktų paskirtis yra ta pati, kuo efektyviau valyti patalpos orą, tačiau naudojamos technologijos ir požiūris į gaminį stipriai skiriasi.

Winix daug dėmesio skiria tam, kad oro valytuvas ne tik pasižymėtų puikiomis oro valymo savybėmis ir inovatyvumu, bet ir jo kaina būtų kuo patrauklesnė, o išvaizda stilinga. Tuo tarpu Wood’s kompanija veikdama pagal tikrą skandinavišką filosofiją didžiulį dėmesį skiria kuo mažesniam energijos sąnaudų suvartojimui, įrenginio ilgaamžiškumui ir tvarumo ekonomijai.

Norint kad oro valytuvas tiesiog gerintų namų komforto sąlygas ir šalintų iš oro įvairius alergenus, bakterijas, virusus ar dulkes rinkitės modelį su HEPA filtru. Didžioji dauguma oro valytuvų naudoja šį filtrą, todėl renkantis svarbiausia atkreipkite dėmesį į filtro dydį ir palyginkite jį su kitais modeliais. Elementaru tik pakankamai didelis HEPA filtras galės iš tiesų efektyviai atlikti savo funkciją. Jeigu papildomai pageidaujate kuo efektyvesnio kvapų šalinimo, tuomet rinkitės oro valytuvą naudojantį granuliuotos technologijos aktyvios anglies filtrus. Kuo filtras sunkesnis, tuo jame daugiau aktyvios anglies, kuri absorbuoja iš oro kvapus ar dujas. Taip pat oro valytuvai naudojantys patentuotą Plasmawave ar kitą oro jonizavimo funkciją mažina kvapų ir nešvarumų kiekį dar prieš oro įtraukimą pro filtrus.

Efektyviam didelių patalpų oro valymui yra kuriami oro valytuvai pasižymintys dideliu oro srautu ir dideliais dažniausiai keliais HEPA filtrais. Tokie modeliai naudojami loftuose, biuruose, sporto salėse ir kitur kur galėtų būti didesnis žmonių kiekis ir oro užterštumas.

Pateikiame keletą nuorodų į rekomenduojamus oro valytuvus:

https://www.orosprendimai.lt/oro-valytuvas-zero-winix

https://www.orosprendimai.lt/oro-valytuvas-zero-pro-winix

https://www.orosprendimai.lt/oro-valytuvas-gran-900-woods