Kaip pasirinkti geriausią oro valytuvą?

 

Šioje video apžvalgoje pristatome Jums oro valytuvus. Papasakojame į kokius parametrus labiausiai verta kreipti dėmesį renkantis oro valytuvą, kokią naudą jie suteikia ir kaip juos tinkamai naudoti.

Dėl prastos ventiliacijos ir menko patalpų vėdinimo patalpų oras dažniausiai būna labiau užterštas negu lauko oras. Pagal higienos normas patalpas reikia vėdinti reguliariai nepriklausomai nuo metų laiko. Rekomenduojamas vėdinimas - 5-6 kartus per dieną bent 10 minučių plačiai praveriant langus taip sukuriant skersvėjį, kad oras galėtų greitai atsinaujinti. Tačiau šaltuoju metų laiku retas gyventojas ryžtasi efektyviai vėdinti patalpas, nes šilumos nuostolis yra gana didelis. Tokiu atveju siekiant kuo labiau pagerinti patalpų oro kokybę galima naudoti oro valytuvus. Kokybiškas oro valytuvas pašalins iš oro dulkes, pelėsių sporas, gyvūnų pleiskanas, buityje naudojamos ir į orą patenkančios valymo chemijos likučius, kvapus ir kitus alergenus. Be to oro valytuvas su geru HEPA filtru efektyviai valys žiedadulkės taip palengvindamas kvėpavimą ir savijautą alergiškiems žmonėms augalų žydėjimo metu.

Prieš perkant oro valytuvą visuomet patariame pasikonsultuoti su specialistais. Šiuo metu rinkoje yra labai daug prietaisų, kuriuos gamintojai vadina oro valytuvais, tačiau ne visi šie įrenginiai tinkamai atlieka darbą kurio iš jų tikimasi. Orosprendimai komanda jau daug metų dirba patalpų klimato gerinimo srityje ir gali išsamiai bei suprantamai atsakyti į jums kylančius klausimus. Per ilgą veiklos šiose srityje laikotarpį sukaupta patirtis leidžia įvertinti situaciją ir patarti renkantis oro valytuvą.

Perkant oro valytuvą reikia nuspręsti kokį plotas pageidaujamas valyti, ar tai tik vienas kambarys, ar visas butas, ar visas namas. Visuomet patariame, jog svarbiausia yra užtikrinti kuo švaresnį orą miegamojo kambaryje, nes čia žmogus praleidžia labai didelę dalį paros laiko ir būtent šioje patalpoje organizmas turi būti mažiausiai atakuojamas įvairių alergenų tam, kad kuo geriau pailsėtų. Jeigu aktualiausias yra kvapų valymas, tuomet reiktų rinktis oro valytuvą su kuo didesniu aktyvios anglies filtru, kuris savyje turėtų daugiau aktyvios medžiagos. Lyginant oro valytuvų efektyvumą tarpusavyje galima naudotis AHAM laboratorijos išmatuotu CADR reitingu parodančiu dulkių, žiedadulkių ir tabako dūmų valymo greitį.