Patarimai kaip pasirinkti oro valytuvą

 

Oro valytuvasRinkoje yra nemažai prietaisų, kuriuos gamintojai vadina oro valytuvais, tačiau ne visi šie įrenginiai tinkamai atlieka darbą kurio iš jų tikimasi. Į ką reikia atkreipt dėmesį arba ko reikėtų vengti renkantis renkantis oro valytuvą? Daugėliui pirkėjų oro valytuvas yra visiškai naujas ir nebandytas prietaisas, dėl to trūksta patyrimo siekiant įsigyti geriausiai poreikius atitinkantį oro valytuvą. Pasistengsime patarti kaip pasirinkti tinkamiausią oro valytuvą ir į kokias naudingas savybes verta atkreipti dėmesį.

 

Svarbiausios savybės

 

plotasValomas plotas

Įsitikinkite, kad prie oro valytuvo nurodytas efektyvus naudojimo plotas yra toks pat arba didesnis negu bendras patalpų plotas kuriose planuojate valyti orą. Plotas prie oro valytuvo yra nurodomas atsižvelgiant į prietaiso oro srauto m3/val. parametrą ir remiantis jog lubų aukštis neviršija 2,5 metro.
 

 


oro srautasKiek kartų oras perfiltruojamas per valandą

Šis skaičius nurodo kaip greitai oro valytuvas gali prafiltruoti visą orą esantį patalpoje. Pavyzdžiui, jeigu oro valytuvo oro srauto greitis siekia 300 m3/val. o kambario tūris 50m3 (plotas 20m2 x lubų aukštis 2,5m) tai oro valytuvas gali perfiltruoti visą patalpos orą iki 6 kartų per kiekvieną valandą. Jeigu sergate astma arba alergija, arba nešvarumai ar kvapas patalpoje atsinaujina labai greitai, rekomenduojame, kad šis skaičius nebūtų mažesnis negu 4 kartai, o geriausiai jeigu siekia 6 ar 8 kartus.


oro valytuvas kainaKaina

Oro valytuvų kaina svyruoja nuo nebrangių skirtų mažoms patalpoms iki šiuolaikinėmis technologijomis aprūpintų "premium" klasės valytuvų didesniam plotui. Pirkimo kaina nėra vienintėlės išlaidos susijusios su oro valytuvu. Svarbu atsižvelgti į filtro keitimo išlaidas metams ir į energijos suvartojimą.

 


oro valytuvo filtraiFiltrai

Pirkdami oro valytuvą būtinai atkreipkite dėmesį į naudojamus filtrus. Pasidomėkite kokių ore esančių nešvarumų valymui skirti oro valytuve esantys įvairūs filtrai. Visi tikri oro valytuvai privalo turėti HEPA filtrą! HEPA filtras valo orą nuo įvairių alergenų tokių kaip: žiedadulkės, palėsio sporos, gyvūnų pleiskanos, dulkės, mikrobai ir dūmai. Vizualiai palyginkite skirtingų oro valytuvų HEPA filtro dydį ir kitas savybes. Ypač aukšta HEPA filtrų valymo kokybe pasižymi modeliai U450 WINIXHR1000 WINIX ir ELFI 900. Dauguma oro valytuvų taip pat turi ir anglies filtrą skirtą kvapų ir kitų lakiųjų organinių junginių valymui. Svarbu atsižvelgti į naudojamo aktyvios anglies filtro svorį. Standartiškai skaičiuojama, kad 1 gramas aktyvios anglies išvalo 1 cigaretės kvapą ir dūmus. Geriausią aktyvios anglies filtrą galima naudoti oro valytuve ELFI 300.


energijos sąnaudosElektros energijos sunaudojimas

Kaip ir visi elektriniai įrenginiai, skirtingi oro valytuvai naudoja skirtingą kiekį energijos. Tačiau skirtingai nuo daugumos prietaisų, oro valytuvas veikia arba turi veikti nuolatos ir nepertraukiamai, taigi jūs turėtumėte atsižvelgti ir į sąskaita už elektros energiją prieš pirkdami oro valytuvą. Prie daugumos oro valytuvų yra nurodomas galingumas vatais (W). Norėdami suskaičiuoti kiek pasirinktas oro valytuvas energijos (kilovatvalandėmis) sunaudos per parą padauginkite šį skaičių iš valandų skaičiaus paroje ir padalinkite iš 1000. Žinoma didesniam plotui skirti oro valytuvai naudoja daugiau energijos negu mažam plotui skirti, tačiau jie kur kas grečiau atliks darbą. Nors dauguma oro valytuvų naudoja mažai el. energijos, tačiau tik kai kurie iš jų yra ypač taupūs ir turi tai paliūdijantį tarptautinį sertifikatą, visame pasaulyje atpažįstamą Energy Star. Ypatingai mažai energijos naudoja pasaulyje taupiausi švediški oro valytuvai Wood's ELFI 300 ir ELFI 150.


oro valytuvo triukšmo lygisTriukšmo lygis

Kai kurie oro valytuvai, kaip WINIX HR1000 veikia ypatingai tyliai lyginant su kitais rinkoje esančiais oro valytuvais naudojant maksimaliu greičiu. Prie įvairių oro valytuvų aprašymų nurodytais decibelais tikėti neverta, nes triukšmo lygio matavimas nėra standartizuotas. Skirtingi gamintojai pateikia triukšmo lygį oro valytuvui veikiant skirtingais režimais. Taip pat skiriasi matavimo atstumas nuo prietaiso. Vieni gamintojai matuoja triukšmą iš 3 metrų atstumo, o kiti prie pat prietaiso. Jeigu yra galimybė, prieš pirkdami visuomet paprašykite, kad pardavėjas pademonstruotų kokį triukšmo lygį skleidžia oro valytuvas. Orosprendimai parduotuvėse Vilniuje ir Kaune eksponuojami visi populiariausi oro valytuvai ir mes mielai pademonstruosime jų veikimą.

 


oro valymo kokybėŠvaraus oro tiekimo greitis (CADR - Clean Air Delivery Rate)

Šis testas leidžia palyginti oro valytuvų efektyvumą tarpusavyje pagal dulkių, žiedadulkių ir tabako dūmų valymą. Testą atlieka viena didžiausių pasaulyje organizacijų standartizuotai testuojančių įvairius buities įrenginius, AHAM. Žinoma tai yra didžiausia ir patikimiausia organizacija testuojanti oro valytuvus. Visų didžiausių, žinomiausių, ir specializuotų oro valytuvų gamintojų įrenginiai turi savo CADR reitingą leidžiantį palyginti prietaisus tarpusavyje. Džiaugiamės, jog esame, galbūt, vienintėliai Lietuvoje galintys pristatyti klientams vienus aukščiausių CADR reitingų turinčius oro valytuvus WINIX ir Wood's. WINIX T1 Oro valytuvo modelis skirtas didelėms patalpoms apskritai yra vienas iš nedaugėlio pasaulyje turintis patį aukščiausią reitingą. Tokie oro valytuvų modeliai kaip U450 WINIXHR1000 WINIX ir ELFI 900 Lietuvos rinkoje taip pat neturi daug konkurentų. Deja, bet ne visi rinkoje esantys mažesnių gamintojų oro valytuvai yra ištestuoti dėl ko juos yra sunku lyginti su kitais įrenginiais. Žinoma tai yra pirkėjo pasirinkimas ar pirkti patikrintą oro valytuvą, kuris garantuotai atlieka savo funkciją ar rinktis netestuotą ir tikėtis efekto.


funkcionavimas

Funkcionalumas

Skirtingi oro valytuvai turi daugybę įvairių priedų, kurie lengvina prietaiso naudojimą. Jutikliai reaguojantys į patalpos oro užterštumą, išmaniosios WIFI technologijos, paprasti arba ypatingai efektyvūs jonizatoriai, nuotolinio valdymo pultai, šviesos jutikliai ir t.t. yra tik vieni iš daugėlio priedų. WINIX HR1000 yra vienas iš technologiškai inovatyviausių oro valytuvų pasaulyje neturintis konkurentų Lietuvos rinkoje. Tačiau įvairūs priedai neturi būti pagrindinis oro valytuvo pasirinkimo kriterijus. Būtina nepamiršti, jog prietaisas pirmiausia turi kuo kokybiškiau atlikti jam paskirtą oro valymo funkciją.

 


garantijaGarantija

Paskutinė, bet ne mažiau svarbi savybė renkantis oro valytuvą tai jam taikomas garantijos laikotarpis. Daugumai oro valytuvų rinkoje suteikiama 2 metų garantija, tačiau kai kurie gamintojai taiko papildomas sąlygas galinčias prailginti garantijos galiojimą. Pavyzdžiui Wood's oro valytuvų gamintojas pratęsia prietaiso garantiją net iki 10 metų jeigu pirkėjas reguliariai keičia HEPA filtrą.

 

 

DĖMESIO! Ne visi taip vadinami "oro valytuvai" teikia naudą.

 

Kai kurie rinkoje esantys "oro valytuvai" iš tiesų teršia orą gamindami kenksmingą ozoną, ypač galingą plaučių dirgiklį labai pavojingą sergantiems astma ar kitomis plaučių ligomis. Ozono generatoriai dažnai siūlomi neprofesionalių prekybininkų ir naudojami kaip oro gaivikliai skleidžiantys saldaus skonio kvapą. Šie prietaisai visiškai nevalo oro, netgi priešingai vykstančios cheminės reakcijos metu papildomai sukuriami įvairūs pavojingi organiniai chemikalai. Daugiau informacijos apie tai kodėl ozono generatoriai yra labai pavojingi galima skaityti čia.

Naudojantis tuom, kad oro valytuvai daugėliui pirkėjų yra naujovė ir dar nebandytas prietaisas, didelė dalis rinkoje parduodamų oro valytuvų iš tiesų neatitinka tos informacijos kuri yra apie juos pateikiama. Nemažos dalies oro valytuvų oro valymo kokybė, valymo plotas ar oro srautas nėra įvertinta jokiais praktiniais testais ar bandymais, o tiesiog teoriniais spėjimais.

 

Norėdamoro valytuvasi neapsigauti ir išsirinkti kokybišką oro valymo įrenginį atitinkantį Jūsų poreikius rekomenduojame pasitarti su specialistais. Susisiekę su OROsprendimai.lt darbuotojais visuomet gausite išsamią ir profesionalią konsultaciją, o atvykę į mūsų parduotuves oro valytuvus galėsite paliesti, išgirsti ir vizualiai įvertinti. OROsprendimai didžiuojasi galėdami pristatyti plačiausią Lietuvoje oro valytuvų asortimentą atitinkantį įvairius poreikius.