Drėgmės surinkėjai - oro sausintuvai | Kaip pasirinkti?

 

OROsprendimai.lt pristato Jums oro sausintuvus - drėgmės surinkėjus. Oro sausintuvai pagal Lietuvos klimato sąlygas yra bene patys svarbiausi tarp patalpų mikroklimatą gerinančių įrenginių. Atskleisime Jums, kaip oro sausintuvas gali pagerinti jūsų namų komfortą, kuom skiriasi ir kurį pasirinkti.

Oro sausintuvas – kam jis skirtas?

Menkai vėdinamose patalpose šaltuoju metų laikotarpiu, ypač rudenį, ore dažnai vyrauja labai didelė drėgmė. Pagal higienos normas rekomenduojamas drėgmės lygis svyruoja tarp 40 ir 60 procentų. 

Dėl per didelio drėgmės lygio ant sienų, langų ir palangių lengvai kaupiasi kondensatas, atsiranda pelėsis. Taip pat ilgai nedžiūsta skalbiniai bei nuolat juntamas šaltis nors termometras ir rodo pakankamai aukštą temperatūrą. Vasaros metu su drėgmės sukelta pelėsio ir kondensato problema dažnai susiduriama nešildomuose rūsiuose, požeminiuose garažuose ar sandėliuose. 

Norint sužinoti koks drėgmės lygis vyrauja patalpoje, pakanka įsigyti paprastą ir nebrangų drėgmės matuoklį. Mūsų rekomenduojamas drėgmės matuoklis:
https://www.orosprendimai.lt/whg-1-dregmes-matuoklis-termometras-woods 

Jeigu drėgmės lygis nuolat viršija 60 procentų, patariame nedelsti ir imtis priemonių perteklinės drėgmės mažinimui. Būtent oro sausintuvai ir gali patikimai surinkti iš oro šią perteklinę drėgmę ir apsaugoti nuo pelėsio atsiradimo ar kitų nemalonių pasekmių. 

 

Kaip pasirinkti oro sausintuvą?

Prieš perkant oro sausintuvą visuomet patariame pasikonsultuoti su specialistais. Šiuo metu rinkoje yra labai daug produktų skirtų mažinti drėgmės lygį, tačiau reto iš jų efektyvumu, kokybe ir praktiškumu liksite patenkinti. Orosprendimai.lt specialistai išsamiai bei suprantamai atsakys į jums kylančius klausimus ir padės apsispręsti. Prieš perkant oro sausintuvą svarbiausia įvertinti du pagrindinius faktorius:

Pirmiausia, tai koks yra bendras plotas patalpų, kurių orą norite sausinti. Kuo didesnė yra erdvė, kurią norite džiovinti, tuo daugiau perteklinės drėgmės reikės joje surinkti. Oro sausintuvų pagrindinis techninis parametras yra jų našumas, kuris ir nurodo kokio efektyvumo galima tikėtis iš prietaiso.

Gamintojai techninėse charakteristikose dažniausiai nurodo iki kokio ploto erdvei jie rekomenduoja naudoti tam tikrą oro sausintuvą, todėl labai svarbu kad jūsų bendras drėgnų erdvių plotas neviršytų šio parametro. Priešingu atveju jums gali prireikti kelių įrenginių norint išsausinti orą iki tinkamo lygmens. Mūsų tinklapyje prie kiekvieno oro sausintuvo modelio rasite nurodytus rekomenduojamo naudoti ploto parametrus todėl pasirinkti tinkamą oro sausintuvą nebus sudėtinga.

Antras faktorius į kurį svarbu atsižvelgti, tai, kokios paskirties patalpas sausinsite: gyvenamos, rūsiai, garažai, baseinai ir kt.

Oro sausintuvai skiriasi dydžiu, triukšmo lygiu ir kitais parametrais, pavyzdžiui jeigu norite sausinti orą savo svetainėje ar miegamojo kambaryje, svarbu kad oro sausintuvas veiktų tyliai, būtų kompaktiškas ir lengvai valdomas. Jeigu norite sausinti rūsio patalpas arba džiovinti sienas po betonavimo, tinkavimo ir kitų remonto darbų, svarbu  kad oro sausintuvas būtų papildomai apsaugotas nuo didelio oro užterštumo, lengvai valomas ir turėtų didelę talpą surenkamam kondensatui. Oro sausintuvų aprašymuose įprastai nurodoma kokiai paskirčiai jie yra tinkami.

Mūsų tinklapyje galite pasinaudoti greito pasirinkimo funkcija, kuri automatiškai pasiūlys Jums tinkamiausius oro sausintuvus, arba galite tiesiog įjungti norimos panaudojimo paskirties filtrą.

 

Kokie yra skirtumai tarp buitinių oro sausintuvų?

Klientams, kuriems reikia naudoti oro sausintuvą namuose, pagrindiniai pasirinkimo kriterijai įprastai būna triukšmo lygis, el. energijos sąnaudos, išvaizda bei funkcionalumas. Kai kurie buitiniai oro sausintuvai veikia garsiau, nes naudoja kompresorių, o kiti drėgmės rinkimui nenaudojantys kompresoriaus veikia tyliau.

Su kompresoriaus pagalba kondensatą renkantys oro sausintuvai įprastai yra taupesni elektros energijos sąnaudų atžvilgiu, tačiau dėl kompresoriaus veikimo keliamo garso jie yra triukšmingesni.

Oro sausintuvai veikiantys be kompresoriaus yra ženkliai tylesni nes girdisi tik oro pūtimas. Šitokie įrenginiai gali sunaudoti daugiau elektros energijos, kad surinkti tą patį vandens kiekį, tačiau jie tuo pat metu ir išpučia šiltesnį orą todėl naudojantiems oro sausintuvą šaltuoju metų laiku šiltesnių ir jaukesnių namų privalumai atsveria šiek tiek didesnes elektros energijos sąnaudas.

Taip pat verta atkreipti dėmesį į oro sausintuvus turinčius oro valymo galimybę, bet būtina įvertinti juose naudojamų filtrų dydį, nes dažno kombinuoto oro sausintuvo-oro valytuvo filtrai būna labai menki.