Kaip pasirinkti oro drėkintuvą?

 

 

Oro drėkintuvo paskirtis

Šaltuoju metų laiku intensyvus vėdinimas ir šildymas gali stipriai išsausinti patalpos orą. Pagal higienos normas rekomenduojamas drėgmės lygis svyruoja tarp 35 ir 60 procentų. Per daug išsausėjęs oras pirmiausia paveikia žmones, kurie miega, gyvena, ar dirba šiose patalpose. Keli pagrindiniai sauso oro požymiai, tai:

  • nuolat džiūstanti burna ir nosies gleivinė;
  • nesibaigianti sloga ar gerklės perštėjimas;
  • sausos ir skaudančios akys;
  • pleiskanojanti oda;
  • ištisai juntamas nuovargis ir kita.

Tuo pačiu metu išsausėjęs oras gadina baldus, o ypač medienos dalis. Žiemos metu galite pastebėti netgi atsiradusius plyšius tarp parketlenčių, bei sumažėjusį medinių durų sandarumą. Papildomai drėkindami orą ir užtikrindami komfortišką rekomenduojamą drėgmės lygį išvengsite šių problemą arba bent jau kiek įmanoma sumažinsite jų poveikį. Norint sužinoti koks drėgmės lygis vyrauja patalpoje, pakanka įsigyti paprastą ir nebrangų drėgmės matuoklį. Pateikiame nuorodą į rekomenduojamą drėgmės matuoklį. Jeigu drėgmės lygis nuolat nesiekia 35 procentų, patariame nedelsti ir imtis priemonių papildomam oro drėkinimui. Būtent oro drėkintuvai ir skirti atlikti šią užduotį.

 

Kaip pasirinkti oro drėkintuvą?

Prieš perkant oro drėkintuvą patariame pasikonsultuoti su specialistais. Šiuo metu rinkoje yra labai daug gaminių skirtų drėkinti orą, tačiau reto iš jų efektyvumu, kokybe ir praktiškumu liksite patenkinti. Orosprendimai.lt specialistai išsamiai bei suprantamai atsakys į jums kylančius klausimus ir padės apsispręsti. 

Pirmiausia, perkant oro drėkintuvą svarbiausia patiems įvertinti bendrą patalpų plotą, kurį norite drėkinti. Kuo didesnė yra erdvė, tuo daugiau vandens reikės išgarinti. Oro drėkintuvų pagrindinis techninis parametras yra jų našumas, kuris ir nurodo kokio efektyvumo galima tikėtis iš prietaiso esant atitinkamoms sąlygoms. Gamintojai techninėse charakteristikose nurodo kokiam maksimaliai plotui jie siūlo naudoti oro drėkintuvą, bet svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad jų siūlymas dažniausiai yra bendras visoms europos ar pasaulio šalims neatsižvelgiant į klimato skirtumus. Regionuose, kur žiemos nėra tokios šaltos, o oras nėra toks sausas, natūralu ir vandens išdrėkinti reikės kur kas mažiau negu šiauriau esančiose šaltesnio klimato šalyse. Mūsų tinklapyje prie kiekvieno oro drėkintuvo modelio rasite nurodytus pagal lietuvišką klimatą rekomenduojamo ploto parametrus todėl pasirinkti tinkamą drėkintuvą nebus sudėtinga.

Taip pat rinkdamiesi oro drėkintuvą būtinai įvertinkite turimos ventiliacijos našumą ir medienos kiekį patalpose. Kuo didesnis ventiliacijos oro srautas ir kuo daugiau namie natūralios medienos, pavyzdžiui parketas ar mediniai baldai, tuo galingesnio oro drėkintuvo Jums reikės. Mūsų tinklapyje galite pasinaudoti greito pasirinkimo funkcija, kuri automatiškai pasiūlys Jums tinkamus oro drėkintuvus. Visus oro drėkintuvus rasite šioje nuorodoje orosprendimai.lt/oro-drekintuvai.

 

Oro drėkintuvų tipai ir jų skirtumai

Klientams, ieškantiems oro drėkintuvo, pagrindiniai pasirinkimo kriterijai įprastai būna triukšmo lygis, el. energijos sąnaudos, išvaizda bei funkcionalumas. Oro drėkintuvai gali būti įvairių tipų. Įprastam buitiniam naudojimui yra skirti:

  • šaltų garų drėkintuvai, dar vadinami oro plovyklės ar evaporatoriai;
  • ultragarsiniai;
  • bei karštų garų drėkintuvai;

Apžvelkime šiuos drėkinimo būdus detaliau.

 

Šaltų garų drėkintuvai

Šaltų garų drėkintuvai drėkiną orą natūraliu būdu įtraukdami sausą, o išpūsdami jau drėgną orą, panaudojant specialius drėkinimo filtrus arba diskus. Tokio tipo drėkintuvai sukelia mažiausiai pašalinių nepatogumų, nes ant aplink esančių baldų nepalieka kalkių nuosėdų, ventiliatorius paskirsto drėgmę tolygiai po patalpą, naudoja labai mažai elektros energijos ir gali būti statomi ant grindų. Šio tipo drėkintuvai puikiai tinka naudojimui namuose, biuruose, mokymo ar gydymo įstaigose, parduotuvėse ir dar daugelyje vietų kur reikia papildomos drėgmės.

Svarbu atkreipti dėmesį kokia medžiaga yra naudojama oro drėkinimui. Jeigu drėkinimo filtrai turi būti reguliariai keičiami, būtina tai daryti norint mėgautis kokybišku oro drėkinimu. Kai kuriuose drėkintuvuose naudojami filtrai gali būti plaunami, o kai kurie šaltų garų modeliai drėkinimui naudoja diskus, kuriuos taip pat svarbu reguliariai plauti, nes ant jų paviršiaus kaupiasi kalkės ar kitos vandenyje esančios medžiagos. Kai kuriuose drėkintuvuose yra nurodoma kurias jo dalis yra saugu plauti indaplovėje todėl priežiūra tampa labai paprasta.

Šaltų garų drėkintuvai idealiai tinka siekiant palaikyti patalpoje higienos normas atitinkantį drėgmės lygį, nes kylant oro drėgnumui jie natūraliai išgarina mažiau vandens. Taip yra todėl, kad sausesnis oras judėdamas pro drėkinimo filtrus efektyviau prisisotina drėgme. Naudojant didesnio drėkinimo našumo modelį drėgmės lygis patalpoje žinoma didės greičiau. Šio tipo drėkintuvai būna įvairių dydžių. Nedideli, kurie skirti naudojimui miegamuosiuose, svetainėse ar kitose nedidelėse erdvėse, bei gerokai didesni ir galintys aptarnauti didesnį plotą.

Šaltų garų drėkintuvų vienas pagrindinių privalumų, tai ženkliai mažesnės elektros energijos sąnaudos lyginant su kitais drėkintuvų tipais. Kai kurie drėkintuvai turi automatinį drėgmės palaikymo režimą, o kai kuriuose galima patiems pasirinkti siekiamą drėgmės lygį. Drėkinimo intensyvumas ir triukšmo lygis yra keičiamas pasirenkant ventiliatoriaus pūtimo greitį. Kai kurie šaltų garų drėkintuvai turi specialias talpas skirtas aromaterapijos ir eterinių aliejų garinimui. Svarbu paminėti, kad jeigu šios savybės drėkintuvas neturi, jokiu būdu nepilkite eterinių aliejų į drėkintuvo vandens talpą, nes aitrios medžiagos pažeis drėkinimo filtrus, diskus ir pačią vandens talpą.

Pateikiame nuorodas į kelis, mūsų nuomone geriausius šaltų garų oro drėkintuvus:

HELOS - orosprendimai.lt/oro-drekintuvas-helos-stylies

ANTARES - orosprendimai.lt/oro-drekintuvas-antares-stylies

VIENNA - orosprendimai.lt/oro-drekintuvas-vienna-hsw100-woods-dregmes-valdiklis

 

Ultragarsiniai oro drėkintuvai

Ultragarsinio tipo oro drėkintuvų pagrindinis privalumas yra tylesnis veikimas net ir veikiant maksimaliu režimu, todėl jie puikiai tinka naudoti miegamuosiuose kambariuose. Ultragarsinių oro drėkintuvų pasirinkimas pagal dizainą, funkcijas ir kainą yra labai platus todėl pasirinkti nėra lengva. Rekomenduojame rinktis ultragarsinius drėkintuvus, kurie turėtų kuo geresnius nukalkinimo filtrus, nes daugiausiai problemų naudojant ultragarsinį oro drėkintuvą sudaro vandenyje esančios kalkės. Daug ultragarsinių drėkintuvų arba visai neturi vandens nukalkinimo filtro arba šie filtrai būna mažai efektyvūs. To pasekoje drėkintuvui išgarinus vandenį patalpoje ant baldų lieka daug kalkių nuosėdų, o ir patį oro drėkintuvą reikia dažnai valyti.

Kai kurie ultragarsiniai oro drėkintuvai turi vandens pašildymo funkciją, kurios tikslas yra sterilizuoti drėkinimui naudojamą vandenį, o išpučiami šiltesni vandens garai yra greičiau absorbuojami ore. Tačiau atkreipkite dėmesį, jog naudojant šią funkciją elektros energijos sąnaudos padidėja kelis kartus. Kadangi ultragarsiniai oro drėkintuvai išpučia mažyčius vandens garus, patalpoje jie neretai sukuria miglą, ir dažniausiai tokie drėkintuvai negali būti laikomi ant grindų nes po jais susidarys kondensatas ir atsiras bala. Rinkdamiesi ultragarsinį oro drėkintuvą atkreipkite dėmesį ar jis turi drėgmės lygio palaikymo galimybę. Tai Jums leis patogiau naudotis drėkintuvu žinant, kad pasiekus norimą drėgnumą vanduo nebus toliau garinamas į patalpą. 

Kai kurie ultragarsiniai drėkintuvai, kaip ir šaltų garų, turi specialius stalčiukus į kuriuos lašinamas eterinis aliejus paskleidžiamas po patalpą. Vadovaukitės instrukcija ir eterinį aliejų lašinkite tik į tam skirtą talpą, antraip aitraus eterinio aliejaus lašinimas tiesiai į drėkinamą vandenį tikrai sugadins ultragarsinio drėkintuvo membraną ir korpusą. Ultragarsiniuose drėkintuvuose negalima naudoti vandens, kurį filtruojant ir minkštinant lieka druskų.

Mūsų rekomenduojami ultragarsiniai oro drėkintuvai:

WHU600 - orosprendimai.lt/oro-drekintuvas-su-aromaterapija-whu600-woods

TITAN - orosprendimai.lt/titan-ultragarsinis-oro-drekintuvas-stylies

DELUXE 202 - orosprendimai.lt/oro-drekintuvas-mist-deluxe-202-meaco

 

Karštų garų drėkintuvai

Karštų garų drėkintuvai yra labai paprasti. Juose esantis tenas kaitiną vandenį kol pasiekiama virimo temperatūra ir susidarę vandens garai skleidžiami į patalpą. Šiuo drėkinimo būdu vandenyje žūva visos bakterijos, todėl jis puikiai tinka žmonėms kenčiantiems nuo alergijų, tačiau vandens kaitinimui naudojamos elektros energijos sąnaudos yra labai didelės. Karštų garų drėkintuvai, taip pat kaip ir ultragarsiniai aplinkoje palieka kalkių nuosėdas bei nėra tinkami naudojimui su filtruotu vandeniu, kuriame yra likę druskų.

 

Perkant oro drėkintuvą iš tiesų reikės apsvarstyti keletą parametrų ir naudojimo niuansų, tačiau pasirinkus tinkantį įrenginį galėsite atsipalaiduoti ir mėgautis sveikesniu oru. Tikimės, jog ši apžvalga jums leido geriau susipažinti su oro drėkintuvų veikimu, o jeigu vis dar negalite apsispręsti, kurį drėkintuvą įsigyti, kviečiame jus pasikonsultuoti su OROsprendimai specialistais. Taip pat siūlome pažiūrėti ir kitas mūsų paruoštas apžvalgas, apie namų klimatą gerinančią įrangą, kurias rasite mūsų Youtube kanale arba mūsų tinklapyje Orosprendimai.lt.