Pelėsio ir drėgmės naikinimas rūsyje ir garaže

Rūsiai, pusrūsiai ir požeminiai garažai yra stipriai linkę į drėgmės ir pelėsio problemas kaip ir vonios kambarys ar virtuvė. Tačiau vonios kambaryje dažniausiai per drėgna būna žiemos metu, o rūsyje ar garaže didelis drėgmės lygis būna vasaros metu.

Vasaros mėnesiais šiltas lauko oras savyje turi stipriai daugiau drėgmės negu žiemos metu. Kadangi rūsys ar požeminis garažas yra įkastas žemėje, todėl šiose patalpose oras yra vėsesnis negu kitose namo patalpose arba lauke esantis oras. Šiltas oras patenka į patalpą pro atvirą langą ar ventiliacijos sistemą ir šiltam orui kontaktuojant su vėsiomis rūsio sienomis ar kitais paviršiais ant jų susidaro kondensatas. Susidarius kondensatui atsiranda tinkamos sąlygos pelėsio augimui. Pelėsis geriausiai auga ant rūsyje esančių organinių medžiagų paviršių, tokių kaip: medinės sijos, minkšti baldai, dėžės, popierius, knygos, dažai, drabužiai ir t.t.

Žinoma rūsio patalpos šildymas vasaros metu padėtų išspręsti pelėsio ir kondensato problemą, tačiau patalpų šildymas vasarą nėra labai protingas ar ekonomiškas veiksmas. Didelė drėgmė vasaros metu rūsyje gali pridaryti labai daug žalos per labai trumpą laiko tarpą todėl nieko stebėtina jog vasaros metu šiose patalpose gali būti naudojami drėgmės surinkėji arba kitaip vadinamo oro sausintuvai. Rūsiams ir požeminiams garažams labiausiai tinkami taupūs ir patikimi kompresorinio tipo drėgmės surinkėjai, kurie gali surinkti daug drėgmės veikdami vėsioje patalpoje ir nekeldami patalpų temperatūros.

Nepatariame rūsyje naudoti buitinių drėgmės surinkėjų dėl juose esančios elektronikos ir jutiklių. Rūsys, garažas, sandelys ir t.t. įprastai yra mažai valomos patalpos, kuriose yra daug dulkių ir kitų nešvarumų, kurios kenkia tiek buitinių drėgmės surinkėjų elektronikai, tiek jutikliams, tiek kitoms prastesnės kokybės judančioms dalims. Taip pat buitiniai drėgmės surinkėjai sukurti jog efektyviausiai veiktų patalpoje esant bent +200C temperatūrai, o temperatūrai nukritus žemiau jų efektyvumas būna labai mažas.

Mūsų rekomenduojami oro sausintuvai rūsiui ar garažui, specialiai šioms erdvėms sukurti, švediški Wood's gamintojo SW serijos modeliai. Šie kokybiški specialiai rūsio patalpoms sukurti, dulkėms atsparūs drėgmės surinkėjai veikia labai efektyviai net ir esant žemai temperatūrai. SW serijos drėgmės surinkėjai skiriasi savo našumu, t.y. kiek vandens gali surinkti per tam tikrą laiko tarpą. Jeigu rūsys nėra didelis, o drėgmės šaltinių nėra daug, pakanka ir silpnausio šios serijos oro sausintuvo SW22F, o jeigu rūsys ar garažas yra didesnio ploto, patartina rinktis našesnius oro sausintuvus pavyzdžiui SW38F arba SW42F. Našesni oro sausintuvai lengviau ir greičiau užtikrina tinkamas sąlygas, nes jie tą patį kiekį perteklinės drėgmės gali surinkti net iki 2 kartų sparčiau, o kainos skiriasi neženkliai. Įsigijus papildomą specialų oro filtrą šiuos oro sausintuvus galėsite naudoti ir statybos darbų metu norint išdžiovinti tinką, betoną ir kitas medžiagas.

 

Svarbu žinoti, kad Wood's drėgmės surinkėjai:

  • Apsaugo nuo drėgmės sukeliamos žalos;
  • Apsaugo nuo pelėsio atiradimo;
  • Džiovina medieną ir apsaugo įrangą nuo rūdijimo;
  • Džiovina skalbinius;
  • Šalina blogus dėl drėgmės atsirandančius kvapus;
  • Sausėjant orui patalpose nesiveisia vorai;
  • Taupo šildymo kaštus;
  • Surenka daugiausiai drėgmės lyginant su suvartotomis elektros energijos sąnaudomis;
  • Garantija iki 6 metų.

 

SW serijos drėgmės surinkėjai