Drėgmės surinkėjai - kaip pasirinkti geriausią?

 

Šioje video apžvalgoje pristatome Jums svarbią patalpų mikroklimatą gerinančios įrangos kategoriją – oro sausintuvus kitaip vadinamus drėgmės surinkėjus.

Menkai vėdinamose patalpose šaltuoju metų laikotarpiu, ypač rudenį, ore dažnai vyrauja labai didelė drėgmė. Pagal higienos normas rekomenduojamas drėgmės lygis svyruoja tarp 40 ir 60 procentų.

Dėl per didelio drėgmės lygio ant sienų, langų ir palangių lengvai kaupiasi kondensatas, atsiranda pelėsis. Taip pat ilgai nedžiūsta skalbiniai bei nuolatos juntamas šaltis nors termometras ir rodo pakankamai aukštą temperatūrą. Vasaros metu su drėgmės sukelta pelėsio ir kondensato problema dažnai susiduriama nešildomuose rūsiuose, požeminiuose garažuose ar sandėliuose.

Norint sužinoti koks drėgmės lygis vyrauja patalpoje, pakanka įsigyti paprastą ir nebrangų drėgmės matuoklį. Jeigu drėgmės lygis nuolatos viršyja 60 procentų, patariame nedelsti ir imtis priemonių perteklinės drėgmės mažinimui. Būtent oro sausintuvai ir gali patikimai surinkti iš oro šią perteklinę drėgmę ir apsaugoti nuo pelėsio atsiradimo ar kitų nemalonių pasekmių.