Kaip pasirinkti geriausią oro drėkintuvą?

 

Šioje video apžvalgoje pristatome Jums oro drėkintuvų kategoriją. Apžvelgiame pagrindines skirtingų drėkinimo principų savybes, jų privalumus ir trūkumus.

Šaltuoju metų laiku, ypatingai šaltą žiemą šildymas gali stipriai išsausinti patalpos orą. Jeigu namuose ar ofise žiemos metu naudojama ir vėdinimo sistema, tai drėgmės lygis ore nukrenta iki kritinės ribos ir natūraliai jo padidinti jau nepavyks. Per daug išsausėjęs oras pirmiausia paveikia žmones, kurie miega, gyvena, ar dirba šiose patalpose. Keli pagrindiniai sauso oro požymiai - nuolatos džiūstanti burna ir nosies gleivinė; nesibaigianti sloga ar gerklės perštėjimas; sausos ir skaudančios akys; pleiskanojanti oda; ištisai juntamas nuovargis ir kita. Tuo pačiu metu išsausėjęs oras gadina baldus o ypač medienos dalis. Žiemos metu galite pastebėti netgi atsiradusius plyšius tarp parketlenčių, bei sumažėjusį medinių durų sandarumą. Tačiau papildomai drėkindami orą ir užtikrindami komfortišką rekomenduojamą drėgmės lygį išvengsite šių problemą arba bent jau kiek įmanoma sumažinsite jų poveikį.

Prieš perkant oro drėkintuvą svarbiausia patiems įvertinti bendrą patalpų plotą, kurį norite drėkinti. Taip pat svarbu atsižvelgti ir kokios paskirties patalpą drėkinsite, ar tai bus miegamojo kambarys, ar svetainę, ar biuro – ofiso patalpos ar kita. Rinkdamiesi oro drėkintuvą būtinai įvertinkite turimos ventiliacijos našumą ir medienos kiekį patalpose. Kuo didesnis ventiliacijos oro srautas ir kuo daugiau namie natūralios medienos, pavyzdžiui parketas, mediniai baldai, medinės dailylentės, tuo galingesnio oro drėkintuvo Jums reikės norint užtikrinti kokybišką drėgmės lygį. Namams ir biurams skirti oro drėkintuvai pagal savo veikimo principą skirstomi į: