Oro plovyklės - drėkintuvai

 

Oro plovyklių principu veikiantys drėkintuvai orą drėkina natūraliu būdu neskleisdami vandens garų į patalpą, o iš karto išpūsdami jau drėgną orą. Tačiau drėkinimui oro plovyklės nenaudoja filtrų, o vietoje jų panaudojami drėkinimo diskai. Šie specialūs diskai sukasi vandenyje ir  kelia prie jų prilipusius labai mažus vandens lašus, o oro srautas judėdamas pro prietaisą pasiima nuo diskų šią drėgmę. Drėkinimo oro plovykle privalumai - tai labai mažos eksploatacijos išlaidos, ant baldų nesusidarančios kalkių nuosėdos, tolygus drėgmės paskirstymas po patalpą ir lengva priežiūra.

Viena geriausių oro plovyklių Europoje, šveicarų kompanijos Stylies modelis Aquarius. Šis drėkintuvas turi ekranėlyje rodo esamą patalpoje drėgmės lygį,  o mygtukų pagalba galite pasirinkti pageidaujamo drėgmės lygio rodiklį ir drėkintuvas veiks automatiškai kai patalpos oras bus per sausas. Aquarius oro drėkintuvas turi kelis drėkinimo intensyvumo pasirinkimus ir naktinį veikimo režimą dėl ko drėkintuvą galėsite komfortabiliai naudoti miegamojo kambaryje ir nakties metu. Oro drėkintuvas turi specialų stalčiuką skirtą eterinių aliejų garinimui patalpoje, o jo priežiūra paprasta, pakanka tik reguliariai plauti drėkinimo diskus. Aquarius oro drėkintuvo elektros energijos sąnaudos yra labai žemos ir siekia vos 12W.

Kai kurie oro plovyklių gamintojai papildomai nurodo jog tokiu drėkinimo būdu oras dar ir yra valomas, nes dulkės nusėda vandenyje, tačiau praktikoje šitoks oro valymas veikia neefektyviai. Norint jog oro plovyklės dar ir valytų orą, joje turi būti panaudotas bent jau vienas oro valymo HEPA filtras.