Kaip pasirinkti mobilų kondicionierių? Pirkimo gidas

 

Mobilus oro kondicionierius naudojamas siekiant atvėsinti orą vidaus patalpose, tiek namuose tiek darbe. Šių kondicionierių naudojimas nereikalauja sudėtingų montavimo darbų. Karšto oro išpūtimo žarna gali būti tiesiog išvedama pro orlaidę ar langą (uždengiant atviras angas). Mobilūs kondicionieriai skiriasi savo veikimo efektyvumu, triukšmo lygiu, dydžiu ir papildomomis funkcijomis. Įvertinus šiuos skirtumus lengvai pasirinksite tinkantį mobilų kondicionierių.

 

1. Efektyvumas

Pagrindinis kriterijus į kurį reikia atkreipti dėmesį perkant mobilų kondicionierių, tai kokio jis yra pajėgumo. Dauguma mobiliųjų kondicionierių turi nurodytą BTU (British Thermal Unit) parametrą, pagal kurį galite preliminariai spręsti kokio dydžio patalpai yra skirtas įrenginys. Prie kai kurių kondicionierių jau iš karto galite rasti nurodytą plotą, kuriam jis yra skirtas. Įsigijus per silpną kondicionierių, jis nebus pajėgus susidoroti su karščiu jūsų patalpose.

  • Maža patalpa:

Jeigu vėsinti norite nedidelę, iki 20 m2 siekiančią patalpą, pvz. miegamojo kambarį, tuomet galite rinktis silpnesnius 7.000-9.000 BTU galingumą siekiančius mobilius kondicionierius. Tai būtų šie modeliai: MC9000 Meaco ir Milan 7K Wood's.

  • Vidutinė patalpa:

Jeigu norite atvėsinti iki 25-28 m2 dydžio patalpą, Jums reikės kondicionieriaus kurio galingumas ne mažesnis nei 10.000 BTU. Šioms patalpoms tinkantis kondicionierius - MC10000 Meaco

  • Didesnė patalpa:

Jeigu norimas vėsinti kambarys yra didesnis negu 27 m2 tačiau nesiekia 35 m2, pvz. nedidelė svetainė, Jums prireiks kondicionieriaus kurio galingumas yra bent 12.000 BTU. Šio galingumo mobilūs kondicionieriai yra patys populiariausi, todėl ir pasirinkimas yra plačiausias: Cortina Wood's, Cortina Smart, ACP-12AEF Vivax.

  • Labai didelė patalpa:

Ieškant vėsinimo sprendimo daugiau nei 40 m2 siekiančioms patalpoms rekomenduojama verčiau naudoti kelis mažesnius mobilius kondicionierius, kuriuos bus galima laikyti skirtingose patalpos vietose taip užtikrinant tolygesnę temperatūrą visoje erdvėje. Jeigu patalpos išplanavimas nesuteikia galimybių naudoti kelių mobilių kondicionierių tačiau patalpa neviršija 50 m2, galima naudoti didžiausio pajėgumo kondicionierių - Venezia Wood's arba Venezia Smart Wood's kurių galingumas siekia 18.000 BTU.

DĖMESIO! Verta atkreipti dėmesį, kad Jums gali prireikti ir daugiau šaldymo galios jei norima vėsinti patalpa atitinka bent vieną šių sąlygų:

  • Patalpoje yra labai daug vitrininių langų ar šilumą išskiriančių įrenginių;
  • Langai yra nukreipti į pietinę pusę;
  • Sienų ir lubų izoliacija yra prasta;
  • Patalpos lubos yra aukštesnės negu 2,5 m.

 

2. Triukšmo lygis

Mobilūs kondicionieriai naudoja ventiliatorius ir kompresorių sistemas, kurios šaldo ir cirkuliuoja orą po patalpą, todėl jie skleidžia garsą. Didžioji dalis žmonių šio garso pernelyg nesureikšmina ir laiko jį tiesiog įprastu aplinkos triukšmu, tačiau kai kuriems šis triukšmas trukdo, todėl svarbu įvertinti šį parametrą renkantis įrenginį. Jeigu nerimaujate dėl triukšmo savo kambaryje, siūlome rinktis mobilų kondicionierių turintį specialias funkcijas galinčias primažinti garso kiekį. Funkcijos, kurių galite ieškoti yra: programuojamas veikimo laikmatis, keli veikimo greičio nustatymai, miego režimas.

Daugumos mobilių kondicionierių techninėse charakteristikose būna pateiktas triukšmo lygis decibelais. Šį triukšmo lygį taip pat gali įtakoti daug pašalinių veiksnių, pvz. ant kokio paviršiaus pastatytas kondicionierius (plytelės  ar kiliminė danga), ar šalia prietaiso yra laikomi baldai ir kitokie objektai, kokiu ventiliatoriaus veikimo režimu veikia kondicionierius.

Taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, kad silpnesnis mobilus kondicionierius dažniausiai veiks tyliau, kadangi jo kompresorius nebus toks galingas ir ventiliatoriaus pučiamo oro srautas bus mažesnis. Tačiau tuo pačiu jis turės veikti ilgiau, kad atšaldytų patalpą iki norimo lygmens lyginant su galingesniu kondicionieriumi. Cortina Wood's serijos mobilūs kondicionieriai turi mažiausią triukšmo lygio parametrą, kuris maksimaliu greičiu siekia 64 Db. Šiuose modeliuose galite sumažinti oro srauto pūtimo greitį, pasirinkti kuriomis valandomis įrenginys veiktų. Wood’s kondicionicionieriai taip pat turi ir specialų miego režimą.

Preliminariam įsivaizdavimui kaip garsiai gali veikti mobilus kondicionierius žemiau pateikiame lentelę, kurioje palyginami įvairūs triukšmo lygiai įprasti kasdienėje buityje.

3. Dydis

Kai kurie klientai pirkdami mobilų kondicionierių ruošiasi jį visuomet laikyti tik viename kambaryje. Tuo tarpu kiti pirkėjai planuoja kondicionierių iš tiesų naudoti “mobiliai” ir nori turėti galimybė perstumti iš vienos patalpos į kitą. Jeigu norite keisti kondicionieriaus veikimo vietas, tai svarbu, kad jį būtų galima lengvai perstumti. Rinkdamiesi mobilų kondicionierių atkreipkite dėmesį į jo išmatavimus bei svorį ir ar jame yra sumontuoti ratukai.

Net jeigu ir planuojate mobilaus kondicionieriaus nevežioti po kambarius, o laikyti tik viename kambaryje, pirmiausia reiktų įsitikinti ar jis tilps į iš anksto numatytą vietą. Didesnio efektyvumo kondicionieriai įprastai būna ir didesnių išmatavimų. Kompaktiškiausias mobilus kondicionierius yra modelis MC9000 Meaco, o jeigu pageidaujate kiek efektyvesnio oro vėsinimo, galingesnio modelio MC14000CH Meaco išmatavimai neturėtų sukelti daug nepatogumų.

 

4. Papildomos funkcijos

Mobilūs kondicionieriai gali turėti daugybę papildomų funkcijų ir priedų, tačiau tik kelios iš jų iš tiesų suteikia reikšmingą naudą pirkėjui. Perkant mobilų kondicionierių patariame atkreipti dėmesį ar jis turi šiuos pagrindinius privalumus:

  • Montavimo prie lango rinkinys: Norint tinkamai naudotis mobiliu kondicionieriumi reikės jį statyti šalia praviro lango (ar orlaidės), pro kurį išvesite laukan šilto oro išpūtimo žarną. Montavimo prie lango rinkinys leidžia paprastai prijungti kondicionierių, neleidžia šilumai grįžti atgal į patalpą, sulaiko vabzdžius, vėją ir lietų.

  • Automatinė kondensato išgarinimo sistema: Ši sistema oro vėsinimo metu surinktą kondensatą išgarina laukan kartu su šiltu oru, todėl jums retai reikės rūpintis kondensato išleidimu iš prietaiso.

  • Galimybė keisti veikimo greitį: Keisdami mobilaus kondicionieriaus veikimo greitį galėsite prislopinti keliamą triukšmo lygį.

  • Nuotolinio valdymo pultas: Šis priedas leis jums valdyti mobilų kondicionierių nesikeliant iš lovos. Tai yra ypač pravartu naudojant įrenginį miegamojo kambaryje.

  • Miego režimas: Kai kurie modeliai pvz. Cortina Wood's įjungus šią funkciją pritildo savo veikimą kiek tai yra įmanoma. Kiti kondicionieriai, pvz. ACP-12AEF VIVAX veikiant miego režimui palaipsniui po truputi padidina patapos temperatūrą dėl ko jiems reikia veikti kur kas trumpesnį laiką ir kelti mažiau triukšmo, o žmogaus organizmas miego eigoje visiškai prisitaiko prie šiek tiek aukštesnės temperatūros.

Renkantis mobilų kondicionierių iš tiesų yra nemažai svarbių niuansų, kuriuos reikia įvertinti, tačiau pasirinkus gerą įrenginį galėsite nebesijaudinti dėl karščio keliamų nepatogumų, o tiesiog mėgautis gražia vasara. Jeigu vis dar negalite apsispręsti, kurį mobilų kondicionierių įsigyti kviečiame Jus pasikonsultuoti su OROsprendimai.lt specialistais. Mūsų kontaktus rasite paspaudę čia: https://www.orosprendimai.lt/kontaktai

 

Mobilus kondicionierius CORTINA WOOD'S (unboxing ir apžvalga)

----------------------------------

Daugiau informacijos apie mobilaus kondicionieriaus pajungimą: https://www.orosprendimai.lt/mobilaus-kondicionieriaus-montavimas

----------------------------------

Užregistruokite Wood's mobilų kondicionierių gamintojo tinklapyje ir gaukite papildomą 1 metų trukmės garantijos pratęsimą NEMOKAMAI! Nuoroda registracijai: warranty-woods.com