Klausimai apie oro sausintuvus, drėgmės surinkėjus TOP 10

TOP10 klausimų apie drėgmės surinkėjus - oro sausintuvus

 

1. Kokio oro sausintuvo man reikia?

Renkantis oro sausintuvą, arba kitaip vadinamą drėgmės surinkėją, reikia atsižvelgti į naudojimo paskirtį (buities reikmėms, rūsiui/garažui, statybų darbams, pramonei, baseinui ir kt.), patalpos dydį ir drėgmės kiekį. Tinklapyje Orosprendimai.lt rasite pagal naudojimo sritį surikiuotus oro sausintuvus, ir prie kiekvieno modelio pateikiamus pagrindinius techninius parametrus. Ieškant oro sausintuvo gyvenamoms patalpoms rekomenduojame rinktis kuo tyliau veikiančius oro sausintuvus, pavyzdžiui WDD80 Wood's. Turint daugiau klausimų dėl drėgmės surinkėjo pasirinkimo siūlome pasikonsultuoti OROsprendimai.lt specialistais. Mūsų kontaktus rasite tinklapio apačioje.

 

2. Koks drėgmės lygis yra normalus?

Dauguma atveju rekomenduojama patalpose palaikyti nuo 40 iki 60% santykinės drėgmės lygį. Jeigu nenutuokiate koks yra esamas drėgmės lygis patalpoje, tai galite sužinoti naudodami drėgmės matuoklį-orų stotelę. Mūsų siūlomus drėgmės matuoklius rasite šioje nuorodoje. Džiovinant orą žemiau komforto ribos, tik veltui naudojama elektros energija. Rudens metu namuose siekiant išvengi kondensato atsiradimo, dauguma atvejų pakanka palaikyti apie 50% drėgmės lygį, o žiemos metu dėl didelių temperatūrų skirtumų gali tekti pasausinti orą iki 40%.

 

3. Kokioje temperatūroje oro sausintuvai gali veikti?

Beveik visų oro sausintuvų efektyvumas didėja esant aukštesnei temperatūrai. Oro sausintuvų veikimo diapazonas pagal temperatūrą yra nurodytas prekių aprašymuose. Pagal higienos normas rekomenduojama gyvenamų patalpų temperatūra 18-220C, ir to tikrai pakanka daugumai buitinių oro sausintuvų. Kai kuriais atvejais oro sausinimas reikalingas kai patalpose temperatūra nukrenta žemiau 100C ar net tampa neigiama. Mes galime pasiūlyti oro sausintuvų, kurie efektyviai galėtų susidoroti su drėgmės pertekliumi net ir esant labai žemai temperatūrai.

 

4. Kokia yra sausintuvų priežiūra?

Oro sausintuvai nereikalauja daug priežiūros ir dažniausiai jie neturi jokių keičiamų eksploatacinių medžiagų. Daugumos oro sausintuvų priežiūra apsiriboja tik reguliariu apsauginio filtro valymu, ant kurio kaupiasi dulkės, pūkai, plaukai ir kiti nešvarumai esantys ore. Išlaikant oro sausintuvą švarų prailginsite jo tarnavimo laikotarpį.

 

5. Ar oro sausintuvas veikia triukšmingai?

Oro sausintuvo triukšmo lygis labiausiai priklauso nuo jo tipo ir galingumo. Kompresorinio tipo oro sausintuvai veikia garsiau negu oro sausintuvai nenaudojantys kompresoriaus. Tyliausiai veikiantys buitiniai oro sausintuvai yra WDD80 Wood's ir DD8l Meaco. Naudojant šiuo oro sausintuvus mžiausiu greičiu girdisi tik tylus vėjo pūtimas.

 

6. Kiek energijos naudoja oro sausintuvas?

Oro sausintuvo galia labiausiai priklauso nuo jo efektyvumo ir našumo. Kuo didesnio našumo oro sausintuvas - tuo jis bus galingesnis, tačiau atliks darbą per trumpesnį laiko tarpą. Buitinių oro sausintuvų galingumas svyruoja nuo 150 iki 700 vatų. Energijos sąnaudos labiausiai priklauso nuo to kiek drėgmės yra patalpose ir kaip greitai ji atsinaujina, nes tai nulems kiek laiko prietaisas turės veikti. Kai kurie buitiniai drėgmės surinkėjai sunaudoja šiek tiek daugiau elektros energijos, tačiau išpučia šiltą orą ir gali pašildyti patalpą.

 

7. Kaip namuose atsiranda perteklinė drėgmė?

Oro drėgmės lygis namuose nuolatos svyruoja. Jį didina tokie kasdieniai veiksniai kaip: maisto gamyba, skalbinių džiovinimas, prausimasis po dušu, gėlių laistymas, kvėpavimas ir kita. Jeigu namuose laikote neuždengtas vandens talpas, pavyzdžiui atvirą akvariumą, tai šie elementai taip pat stipriai didina drėgmės lygį.

 

8. Kaip greitai oro sausintuvas išdžiovins patalpą?

Jeigu pasirinkote tinkamą oro sausintuvą, atsižvelgdami į savo patalpų dydį ir jų drėgnumą, o patalpoje nėra ypatingų didelę drėgmę sukeliančių šaltinių, tuomet oro sausintuvas gali sumažinti drėgmės lygį per kelias dienas ar savaitę. Pačioje naudojimo pradžioje oro sausintuvui gali tekti ilgiau rinkti drėgmę, todėl kad išdžiūti turės viskas kas yra patalpoje, baldai, parketas, betonas, drabužiai ir t.t. Kai drėgmės lygis patalpoje bus stabilizuotas, oro sausintuvas turintis drėgmės lygio palaikymo galimybę pats automatiškai reaguos į drėgmės padidėjimą ir sumažėjimą taip įjungdamas arba išjungdamas savo veikimą.

 

9. Kaip oro sausintuvas apsaugo nuo pelėsio atsiradimo?

Oro sausintuvas apsaugo nuo pelėsio dviem būdais. Pirmiausia jis išdžiovina patalpą ištraukdamas drėgmę iš medžiagų esančių patalpoje taip užkirsdamas kelią pelėsio atsiradimui ant jų. Antra, palaikant patalpoje rekomenduojamą santykinės drėgmęs lygį apie 50% ir žemiau, ore nebus pakankamai drėgmės, kad pelėsio sporos galėtų vystytis. Grybeliui atsirasti reikalinga ore esanti drėgmė, taip pat kaip ir ant paviršių esantis vanduo kondensato pavidalu.

 

10. Kur geriausia statyti oro sausintuvą?

Oro sausintuvą pirmiausia reikia naudoti tose patalpose, kuriose oras yra drėgniausias ir kur dažniausiai susiduriama su perteklinės drėgmės problemomis. Jeigu džiovinti norite kelias patalpas, kurios nėra atskirtos viena nuo kitos, tai oro sausintuvo gali ir nereikėti nešioti po patalpas, kadangi drėgmė pati naturaliai sklaidysis, o drėgmės surinkėjo naudojamas ventiliatorius priverstinai maišys orą. Žinoma oro sausintuvas pirmiausiai orą džiovins toje patalpoje, kurioje jis bus laikomas.

 

Kondensatas, rasos taškas

 

Video įrašas apie tai į ką atkreipti dėmesį renkantis drėgmės surinkėją.

 

Oro sausintuvai (drėgmės surinkėjai) saugo nuo pelėsio atsiradimo ir plitimo