VILNIUS, Algirdo g. 75  TEL.: +370 (652) 82882          
KAUNAS, Partizanų g. 27  TEL.: +370 (678) 80313; +370 (682) 66232

Oro sausintuvai

Kaip pasirinkti tinkamą oro sausintuvą?

Kam reikalingas oro sausintuvas arba kitaip vadinamas drėgmės surinkėjas?

Šaltuoju metų laiku uždarose ir prastai ventiliuojamose patalpose labai dažnai ant langų kaupiasi kondensatas, ant sienų ir palangių atsiranda pelėsis, nuolatos juntamas šaltis nors temperatūra nėra žema. Pagrindinė kondensato ir pelėsio atsiradimo priežastys yra per didelė patalpų drėgmė viršyjanti rekomenduojamą maksimalią 60% santykinio drėgmės lygio normą. Drėgmės lygį efektyviai gali sumažinti oro sausintuvas rinkdamas perteklinę drėgmę ir taip spręsdamas pelėsio sukeliamas problemas.

Kodėl namuose atsiranda parteklinė drėgmė?

Žmonės būdami namuose ir normaliai gyvendami patys sukuria papildomą drėgmę: prausdamiesi po dušu ar vonioje, skalbdami drabužius ir po to juos džiovindami, ruošdami maistą, kvėpuodami (!), grįždami namo lietuje sušlapusiais rūbais ir t.t. Įprastomis sąlygomis 4 asmenų šeima vidutiniškai per parą sukuria apie 12l vandens, o jeigu namuose papildomai yra laikomas nemažas akvariumas, tai drėgmės išskyrimas gali padidėti labai žymiai. Neturint pastoviai ir efektyviai veikiančios ventiliacijos visa sukuriama drėgmė lieka vidaus patalpose.

Kodėl šaltuoju metų laiku ant sienų ir langų kaupiasi kondensatas?

Dėl šalto oro langų ir išorės sienų paviršiai taip pat atvėsta, o ore esančiai drėgmei kontaktuojant su šaltais paviršiais atsiranda kondensatas. Kai siena ar palangės būna nuolatos drėgnos, atsiranda tinkamos salygos veistis pelėsiui.

Ar vėdinimas preveriant langus gali sumažinti patalpų drėgmės lygį?

Praveriant langą ir vėdinant patalpas galima sumažinti drėgmės lygį, tačiau tai reikia daryti nuolatos ir ilgą laiką. Trumpas lango prevėrimas 2-3 kartus per dieną drėgmės, kondensato ir pelėsio problemos tikrai neišspręs. Pasirinkus mažinti drėgmės lygį vėdinant patalpas reikia įvertinti keletą iš to kylančių niuansų:

  • Ar norėtumėte, kad šalto oro srovė visuomet judėtų po jūsų patalpas?
  • Kiek pabrangs šildymo sąnaudos, kadangi pastoviai reikės šildyti vėsų lauko orą bent iki 20°C temperatūros ir vėl išmesti jį laukan?
  • Ar iš tiesų Jūsų namiškiai bus pasirengę žiemos metu atidarinėti langus (nusimaudžius, miego metu, ruošiant maistą, padžiovus skalbinius ir t.t.)?

Kuom skiriasi oro sausintuvas nuo drėgmės surinkėjo?

Jeigu lyginami elektriniai įrenginiai renkantys kondensata, tuomet jie nesiskiria niekuom. Tai tiesiog skirtingai taikomas įrenginio pavadinimas tarp skirtingų pardavėjų (pvz. automobilis ir mašina). Oro sausintuvas arba drėgmės surinkėjas yra populiariausi terminai apibūdinant šio tipo įrenginius, tačiau kai kurie pardavėjai naudoja ir tokius terminus: drėgmės sugėrėjas, drėgmės sugertuvas, drėgmės surinktuvas, oro sausintojas ir t.t. Lietuvių kalboje terminas "oro sausintuvas" yra teisingiausias apibūdinant šio tipo įrenginius. 

Kaip pasirinkti tinkamą oro sausintuvą (drėgmės surinkėją)?

Rinkdamiesi oro sausintuvą įvertinkite plotą kurį norite sausinti ir drėgmę sukeliančius šaltinius. Dauguma oro sausintuvų turi nurodytą preliminariai aptarnaujamą plotą. Oro sausintuvai skiriasi savo našumu (kaip greitai gali surinkti perteklinį drėgmės kiekį), triukšmo lygiu, elektros energijos sąnaudomis tam pačiam surinkto vandens kiekiui, veikimo temperatūros diapazonu, išpučiamo į patalpą oro sušildymu ir įvairiomis papildomomis funkcijomis. Klientas ieškantiems oro sausintuvo gyvenamoms patalpoms visuomet patariame atkreipti dėmesį į vieną populiariausių Europoje ir perkamiausią Lietuvoje modelį DD8l Meaco.

Renkantis oro sausintuvą ir dvejojant dėl savo pasirinkimo rekomenduojame pasitarti su specialistais. Orosprendimai.lt komanda jau daug metų specializuojasi oro klimato gerinimo srityje ir galime suprantamai bei išsamiai pakonsultuoti jus dominančiais klausimais.